header
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Gebo Unifix Maxi

O naszym Maxi:

Nadają się do uszczelniania rur przewodzących wodę lub gaz (uwaga: do rur przewodzących gaz tylko na zewnątrz budynków).

Nasze opaski uszczelniające ze stali nierdzewnej są wykonane w 100% ze stali nierdzewnej 1.4301 (V2A) podobnej do AISI 304 i nadają się do szybkiej i trwałej naprawy pękniętych lub porowatych rur. Dla zastosowań wymagających większej odporności (oczyszczalnie ścieków, przemysł chemiczny, podwyższona zawartość chlorków) oferujemy również Maxi ze stali nierdzewnej V4A.

Śruby są przyspawane do opaski, dzięki czemu ruchomy jest tylko zamek ze stali nierdzewnej. Tak więc podczas montażu nigdy nie jest konieczne rozłączanie elementów opaski. W ten sposób żadne części nie zostaną utracone podczas instalacji.

Manszety uszczelniające wykonane są z EPDM dla wody pitnej lub NBR dla gazu (DIN DVGW).

Wybór właściwego Maxi …

poprawej przegląd wymiarów, z jakimi można stosować jedno-, dwu- lub trzyczęściową opaskę Maxi.

 

 

 
… w odpowiedniej długości montażowej:  

Aby znaleźć właściwą długość montażową opaski naprawczej należy dodać wielkość uszkodzonego obszaru (A) do średnicy rury (B). W przypadku rur PE dodać do sumy 50 % wartości.

 

Poziomy ciśnienia:


Dopuszczalne poziomy ciśnienia różnią się w zależności od typu rury, średnicy zewnętrznej rury, uszkodzenia oraz zastosowania jedno- lub wieloczęściowych obejm uszczelniających. Dlatego jako podstawę należy przyjąć następujące wartości:

Przeznaczenie:

Rury stalowe, rury żeliwne, rury z żeliwa sferoidalnego, rury z cementu włóknistego, rury PE i rury PVC, dwie ostatnie przeznaczone tylko do zimnej wody!

Temperatury: 

Woda do 90 °C, Gaz -5 do +50 °C

Maxi 1


Maxi 2


Maxi 3


Maxi z odprowadzeniem gwintowanym


Maxi z połączeniem flanszowym:


Szukaj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Aktualności
Masz Pytania?

Kliknij tutaj aby wybrać osobę do kontaktu:

Tel.:+48 607 627 000